Servis a opravy klimatizace

Klimatizace v automobilech se stává v poslední době běžnou výbavou vozidla.  Aby v autě dobře chladila, nezapáchala a zbytečně nezvyšovala spotřebu, musí mít správné množsvtí chladiva, čistý a kvalitní kabinový filtr – doporučujeme s aktivním uhlíkem, který umí eliminovat vnější pachy a pravidelně dezinfikované rozvody vzduchu, zkrátka pravidelně udržovat „air condition“ Vašeho automobilu  v kondici.

Regenerace a doplňování chladiva se doporučuje u nových vozidel  po 4 letech dále pak po 2 letech nebo vždy když máme pocit, že klimatizace málo chladí.

Kabinový filtr měníme obvykle při servisu oleje, při provozu v prašném prostředí dle potřeby i častěji. Špatně průchodný kabinový filtr snižuje výkon klimatizace i topení a často způsobuje „spálení“ regulace ventilátoru topení.

Dezinfekce rozvodů vzduchu se doporučuje provádět každoročně před letní sezónu. Ošetřením klimatizačního systému naším ultrazvukovým generátorem aerosolu Auto Breeze od  firmy Pure Solve se celý systém dezinfikuje a odstraní nepříjemný zápach po zapnutí klimatizace. Přípravek splňuje evropské normy: je virucidní proti H1N1 dle EN14476, baktericidní dle EN 1276 a fungicidní dle EN1650